Відкритий онлайн-семінар доцента кафедри романо-германської філології Володимира Кононенка на тему «Німеччина – країна можливостей»

15 травня 2024 року відбувся підсумковий онлайн-семінар із низки німецькомовних та англійськомовних семінарів кафедри романо-германської філології навчально-наукового інституту іноземних мов. Онлайн-семінар на тему «Німеччина – країна можливостей» провів  доцент кафедри романо-германської філології Володимир Кононенко.

Доповідач ознайомив слухачів із культурою, історією, особливостями освіти, звичаями й традиціями сучасної Німеччини. До заходу долучилися й студенти університету, які мешкають і навчаються в Німеччині, серед них Катерина Гожа (група ІнМ-59), Назарій Дудко (група ГФ-19), Володимир Коцюба (група Ін(а/н)-38), Анна Совдус (група ГФ-19). Вони розповіли цікаві факти про країну та поділилися своїми враженнями від життя й навчального процесу в Німеччині.

Цього семестру магістрантка Катерина Гожа проходить семестрове навчання в Університеті Кобленц-Ландау в межах співпраці ПНПУ імені В. Г. Короленка зі Співдружністю «Україна – Пфальц» за програмою «Примирення з народами Східної Європи» та університетом Кайзерслаутерн-Ландау. Студентка розкрила особливості організації навчального процесу в Німеччині, можливості для наукової діяльності й дозвілля німецьких студентів.

Володимир Кононенко розповів про майже 40-річну співпрацю університету зі Співдружністю «Україна – Пфальц», яка надає унікальні можливості нашим студентам, які вивчають німецьку мову й мають високі досягнення в навчанні, проходити семестрове навчання в Німеччині.

Родзинкою семінару стали зустрічі з випускниками університету Ольгою Кищик (випуск 2023 р.) й Дмитром Купченею (випуск 2006 р.), які пов’язали своє життя з німецькою мовою. Вони наголосили на важливості німецької мови сьогодні та на можливостях, які надає володіння німецькою мовою в успішному працевлаштуванні.

Кафедра романо-германської філології щиро вдячна здобувачам освіти КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 імені І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області», Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради, Полтавської загальноосвітньої школи № 10 ім. В. Г. Короленка Полтавської міської ради Полтавської області, КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 Полтавської міської ради Полтавської області», які відвідали цей захід, учителям та адміністрації вказаних вище ЗЗСО за сприяння у відвідуванні семінару.