Відкриті німецькомовні й англійськомовні онлайн-семінари кафедри романо-германської філології

Із 17 квітня до 15 травня 2024 року кафедра романо-германської філології навчально-наукового інституту іноземних мов Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка провела низку відкритих німецькомовних та англійськомовних онлайн-семінарів для учнів ЗЗСО, студентів та всіх охочих. Теми семінарів обрано так, аби вони стосувалися різних аспектів перекладу й застосування іноземних мов у практичній діяльності.

Семінар доцента кафедри, перекладача-практика Богдана Сторохи на тему «Усний переклад: що потрібно знати?» зібрав близько ста учнів,
студентів, учителів, викладачів та перекладачів. Під час заходу слухачі
ознайомилися зі специфікою усної перекладацької діяльності, яка інтегрує не
лише знання мови оригіналу й мови перекладу, але й інші аспекти, зокрема підготовку
до перекладу, психологічний і фізичний стан усного перекладача, його вміння
тримати себе в робочому «тонусі» як інтелектуально, так і фізично. Перекладач
Богдан Стороха поділився також власним досвідом усного перекладу.

Інший семінар доцента Богдана Сторохи – «Особливості підготовки до складання НМТ з німецької мови» – викликав особливе зацікавлення випускників ЗЗСО, оскільки його присвячено покроковій підготовці до складання НМТ з німецької мови. Слухачам презентували вдокладнений аналіз типів вправ, які пропонують у межах НМТ, а також розкрили алгоритм роботи з відповідями. Доцент Богдан Стороха на конкретних зразках продемонстрував особливості пошуку правильного варіанта відповіді для кожного з типів завдань, що пропонують для НМТ з німецької мови.

Онлайн-семінар на тему «Основи публічного мовлення: секрети успішної презентації» завідувачки кафедри романо-германської філології доцентки Валентини Воскобойникознайомив слухачів з історією мистецтва публічного мовлення, його основними принципами, типами промов, а також особливостями презентації англійською мовою як одним із видів таких промов. Доповідачка розглянула структурні частини презентації, англійськомовні кліше, специфіку наповнення слайдів та сам процес виголошення промови. Валентина Воскобойник на прикладах продемонструвала різні види промов англійською, оскільки саме від виду промови залежить увесь процес її підготовки.

Онлайн-семінар «Практика субтитрування (на прикладі перекладу «Ромео і Джульєтти» Вільяма Шекспіра)» доцентки кафедри Наталії Криницької гармонійно збігся в часі із заходами, які щорічно мають місце в Україні в межах «Днів Шекспіра в Україні-2024» (керівник проєкту – професор Наталія Торкут). Наталія Криницька розповіла про провідні принципи й прийоми субтитрування як різновиду мультимедійного перекладу, перекладацькі трансформації, історико-культурні й мовні риси творчості В. Шекспіра. Доповідачка поділилася власним унікальним досвідом створення англійськомовних субтитрів до вистави «Romeo & Juliet» Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка (режисер-постановник – народний артист України Ростислав Держипільський, переклад українською – Юрія Андруховича).

Семінар на тему«Німеччина – країна можливостей» доцента кафедри романо-германської філології Володимира Кононенка мав на меті ознайомити слухачів із культурою, історією, звичаями і традиціями сучасної Німеччини. Родзинкою семінару стали студенти ПНПУ, які розповіли про своє навчання впродовж семестру в німецькому університеті Ландау, розкривши особливості організації навчального процесу, можливості для наукової діяльності, організацію дозвілля німецьких студентів. Уже понад 25 років ПНПУ імені В. Г. Короленка тісно співпрацює зі Співдружністю «Україна – Пфальц» у межах програми «Примирення з народами Східної Європи». Така співпраця дає можливість студентам університету, які вивчають німецьку мову й мають високі досягнення в навчанні, претендувати на семестрове навчання в Німеччині.

Колектив кафедри романо-германської філології й навчально-наукового інституту іноземних мов Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка висловлює щиру подяку всім учасникам відкритих онлайн-семінарів: учням та вчителям ЗЗСО м. Полтави й Полтавської області (КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 ім. І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області», Науковому ліцею № 3 Полтавської міської ради, Полтавській загальноосвітній школі № 10 ім. В. Г. Короленка Полтавської міської ради Полтавської області, Ліцею № 13 «Успіх» Полтавської міської ради, Ліцею № 17 «Інтелект» Полтавської міської ради, КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 Полтавської міської ради Полтавської області», ОЗ «Ланнівський ліцей» Ланнівської сільської ради, Карлівському ліцею № 3 Карлівської міської ради), студентам та викладачам закладів вищої та професійної освіти (Полтавському державному аграрному університету, Уманському державному педагогічному університету імені Павла Тичини, Аграрно-економічному фаховому коледжу Полтавського державного аграрного університету), а також адміністрації навчальних закладів за сприяння в їх відвідуванні.