Безперервне професійне зростання викладачів кафедри романо-германської філології ННІ іноземних мов
Одним з основних аспектів безперервного професійного зростання викладачів кафедри романо-германської філології ННІ ІМ є участь у професійних заходах, які організовують освітні установи, методичні центри, професійні спільнот. Такі дійства спрямовані на підвищення професійної майстерності та відповідність педагогів вищої школи вимогам сучасної освіти.

На початку липня 2025 року доцент кафедри романо-германської філології Володимир Кононенко став учасником вебінару, присвяченого результатам європейського опитування щодо ставлення вчителів до багатомовності, питанням переосмислення викладання мов з точки зору освітньої рівності й мовного різноманіття, в межах проєкту PEP (Promouvoir l’éducation plurilingue / Сприяння плюрилінгвальній освіті).

На зустрічі представлені практичні, гнучкі приклади належної практики для багатомовних підходів з викладання в середній та вищій освіті. Учасників вебінару привітала координатор заходу пані Сільвія Мело-Пфайфер. Упродовж семінару пан Дієго Кортес Веласкес ознайомив учасників з основними результатами опитування вчителів, пані Лена Кратохвіл представила брошуру з провідним досвідом використання плюрилінгвальних методів у класі, а пані Маргарета Штрассер розповіла про наступні кроки проєкту. Захід завершився цікавою дискусією під керівництвом пані Лізи Марі Брінкманн.

Протягом червня 2025 року доцент Володимир Кононенко взяв також активну участь у роботі таких чотирьох закордонних онлайн-семінарів, зорганізованих колегами-науковцями з видавництв навчально-методичної літератури австрійських, німецьких та польських університетів:
- «Landeskunde im DaF-Unterricht: Kultur erleben und Sprachkompetenz fördern» (Австрія, 03.06.2025);
- «Plurizentrik» (Австрія, 04.06. – 10.06.2025);

- «Heute schon gejandelt? Texte von Ernst Jandl im Deutsch-Unterricht» (Австрія, 11.06.2025);
- «STEFM, IT та ШІ у роботі вчителів: практичні аспекти» (Польща, 17.06.2025).

Із липня 2025 року доцент кафедри романо-германської філології Юрій Дзекун регулярно відвідує літні онлайн-курси з підвищення кваліфікації для викладачів німецької мови рівня С1, зорганізованих Гете-Інститутом. Програма курсу спрямована на вдосконалення методичних і мовних компетентностей на вищому рівні з орієнтацією на комунікативний підхід. Вона відповідає сучасним вимогам у викладанні іноземної мови. У межах курсу опрацьовують стратегії роботи з автентичними матеріалами. Учасники систематизують та поглиблюють свої знання з граматики та лексики, розвивають навички з академічного письма та формального мовлення. Окремі модулі курсу присвячені розвитку критичного мислення та вміння аргументувати свою думку. У межах програми проводять симуляції іспитових завдань рівня С1. Такі літні онлайн-курси для викладачів німецької мови сприяють професійному росту та розширенню лінгвістичного світогляду, ознайомлюють із новітніми підходами до вивчення лексико-граматичного матеріалу з німецької мови. Цінними є навчальні матеріали курсу, які відповідають сучасним вимогам європейських стандартів. Слухачі курсу беруть активну участь у дискусіях на актуальні суспільні й культурні теми.

Німецькомовні тренінги, семінари та інші форми навчання є чудовою можливістю для викладачів кафедри романо-германської філології ознайомитися з новітніми підходами до навчання німецької мови, дослідити культуру німецькомовних країн, безперервно зростати у професійній площині, прогнозувати й моделювати особистий розвиток, адже це постійний цілеспрямований та систематичний процес викладача вищої школи ХХІ ст.