Викладачі кафедри англійської та німецької філології – учасники урочистого відкриття ННІ соціальної та інклюзивної освіти

15 березня 2024 року в межах урочистостей із нагоди відкриття навчально-наукового інституту соціальної та інклюзивної освіти викладачі навчально-наукового інституту іноземних мов ПНПУ імені В. Г. Короленка за безпосередньої допомоги студентського самоврядування творчо зорганізували й майстерно провели низку локацій, що мали на меті зацікавити відвідувачів та підвищити їхній інтерес до опанування іноземних мов. На гостину до викладачів кафедри англійської та німецької філології завітали здобувачі освіти Ліцею № 13 «Успіх» Полтавської міської ради Полтавської області, а також Щербанівського ліцею Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області разом зі вчителями.

Локацію «Воркшоп з усного послідовного / синхронного перекладу» (керівники –доценти кафедри англійської та німецької філології Валентина Іванівна Воскобойник та Михайло Юрійович Рахно) присвячено особливостям виконання усного перекладу в реаліях сьогодення.

Учні старших класів отримали унікальну нагоду не лише спостерігати за роботою гіда-перекладача в умовах реального часу із застосуванням спеціалізованого обладнання, коли студенти ННІ іноземних мов – майбутні перекладачі (освітньо-професійної програми підготовки «Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська)») Катерина Железняк, Анна Павленко, Дар’я Яковенко, Катерина Фурса провели віртуальну екскурсію визначними пам’ятками Полтави, запропонувавши гостям випробувати себе в послідовному англійсько-українському перекладі.

Окремою родзинкою локації стало виконання синхронного українсько-англійського перекладу віртуальної екскурсії містом студентками Катериною Железняк та Анною Павленко за допомогою спеціалізованої техніки.

Жваве зацікавлення школярів старших класів ЗЗСО викликала мовна кав’ярня «Language Junction Get-Together» (керівники – завідувач кафедри англійської та німецької філології доцент Вікторія Леонідівна Кравченко, доцент Євгенія Володимирівна Вєнєвцева, старший викладач Галина Станіславівна Сосой).

Потужний студентський колектив у складі Марії Сироти, Дар’ї Довгань, Ігоря Клеця, Олександра Прохорова (ГФ-17), Вікторії Зайцевої (ГФ-27), Альони Скрипаль, Марини Єльченко, Єлизавети Лиходій (ГФ-37), Анни Какасенко, Анни Мурай (Ін(а)-47), Аліни Сулименко, Дар’ї Медведь (У(а)-31) стимулював зацікавлення гостей в англійській мові низкою інтерактивних завдань та різноманітних ігор у форматі молодіжної кав’ярні.

Приємним бонусом такої зустрічі слугували смачна кава й солодощі для учасників, що, поза сумнівом, створило незабутню атмосферу спільної творчості англійською мовою.

Локація «Презентація програми малих стипендій “Access” для вивчення англійської мови та мікровикладання “Understanding Disabilities”» (керівник – доцент кафедри англійської та німецької філології Ірина Вікторівна Школа) фокусувала увагу відвідувачів на специфіці американської культури, спонукаючи до плідного обговорення особливостей англійської мови в атмосфері невимушеної комунікації та інтерактивних ігор. Учасники програми English Access Microscholarship Program нестандартно ознайомили школярів з умовами участі в програмі, заохотивши майбутніх випускників шкіл поглибити свої знання з англійської лінгвокультури (історії та культури США, зокрема).

Простір таких локацій став справжнім майданчиком для жвавої плідної взаємодії викладачів кафедри англійської та німецької філології й школярів закладів загальної середньої освіти Полтавщини. Таке дійство, поза сумнівом, відкрило перед майбутніми випускниками подальші перспективи в опануванні англійської мови!

Навчально-науковий інститут іноземних мов ПНПУ імені В. Г. Короленка щиросердно дякує адміністрації ЗЗСО та вчителям іноземних мов за сприяння в роботі таких локацій та гостинно відчиняє двері для майбутніх знавців і поціновувачів іноземних мов!