Засідання робочої групи з моніторингу та оновлення освітньої програми зі спеціальності А4.022 «Середня освіта (Мова і література (німецька) та мова і література (англійська))» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

17 березня 2025 р. відбулося засідання робочої групи з оновлення освітньої програми зі спеціальності А4.022 «Середня освіта (Мова і література (німецька) та мова і література (англійська))» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Завідувачка кафедри романо-германської філології Валентина Воскобойник і члени робочої групи з оновлення та розробки освітньо-професійної програми – доцентка кафедри романо-германської філології Наталія Криницька (гарантка), доцентка кафедри світової літератури Наталія Тарасова, доцент кафедри англійської та німецької філології Михайло Рахно, заступниця директора з навчально-виховної роботи КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 ім. І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області» Наталія Аадді та студентка групи Ін(н/а)–29 Аделіна Корнієнко обговорили результати моніторингу програми та можливі зміни до ОП.

Основну увагу на засіданні приділено узагальненим результатам опитування роботодавців про якість освіти, моніторингу якості освіти очима здобувачів і потреби у введенні в навчальні плани обов’язкової базової загальновійськової підготовки (БЗВП) в обсязі 3 кредитів у третьому семестрі.

Гарантка Наталія Криницька нагадала, що програма, де вивчають дві мови (німецьку й англійську), але пріоритет надають німецькій мові, є унікальною для Полтавської області. Програму розроблено на основі сучасних дослідницьких та викладацьких підходів, багаторічного теоретичного, дослідницького й практичного досвіду в галузі мовної і літературної освіти, результатів співпраці з українськими і зарубіжними фахівцями. Студентка групи Ін (н/а)-29 Аделіна Корнієнко розповіла про власний досвід семестрового навчання в Університеті м. Ландау (Німеччина).

За результатами опитування зовнішніх стейкголдерів програму визнано якісною (100% респондентів). Стейкголдери зауважили, що програма відповідає стандарту ВО, а зміст ОП, практичний складник та результати навчання доводять, що основною метою ОП є підготовка кваліфікованого вчителя-предметника школи. Здобувачі освіти так само оцінили якість програми на 4,9 бали з 5 можливих. Якість викладання загалом – 4,6 бали; якість викладання навчальних дисциплін – 4,7 бали, задоволеність здобувачів практичним навчанням – 4,5 бали, ресурсне забезпечення та умови навчання – 4,2 бали. У зв’язку з результатами моніторингу завідувачка кафедри романо-германської філології Валентина Воскобойник наголосила на необхідності покращення матеріально-технічної бази кафедри.

У засіданні робочої групи з моніторингу й оновлення освітньої програми взяли участь зовнішні стейкголдери Людмила Бойченко, директор приватного закладу загальної середньої освіти «IT СТЕП СКУЛ ПОЛТАВА», та Ольга Дешко, керівник приватної мовної школи Дешко, а також студентка групи Ін (н/а)-19 Анна Чєпєлєва.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам робочої групи та залученим фахівцям і здобувачам за пропозиції щодо покращення підготовки бакалаврів у Полтавському педагогічному університеті!

You may also like...