Педагогічна практика студентів Університету м. Лідс у межах міжнародної діяльності навчально-наукового інституту іноземних мов
Упродовж 04-15 листопада 2024 року в межах міжнародної діяльності навчально-наукового інституту іноземних мов Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка четверо студентів Університету м. Лідс (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) пройшли педагогічну практику з використанням сучасних технологій для дистанційного зв’язку на базі Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради.
Організаційну підготовку цієї практики здійснили:
із боку Університету м. Лідс – лектор Факультету освіти доктор Інносент Тасара, доцентка факультету освіти Кетрін Белл і спеціаліст із питань працевлаштування та проходження практик Томас Гілфойл;
із боку Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – доцентка кафедри англійської та німецької філології Тетяна Луньова, директорка навчально-наукового інституту іноземних мов професорка Марина Зуєнко, завідувачка кафедри англійської та німецької філології Вікторія Кравченко і керівниця відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків доцентка Ірина Когут;
із боку Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради – заступниця директорки з навчально-виховної роботи, учителька вищої категорії, учителька-методистка Наталія Димарь.
Настановчі консультації для студентів Університету м. Лідс 29 жовтня і 01 листопада 2024 року провела доцентка Тетяна Луньова. У своїй презентації для студентів викладачка висвітлила такі питання: структура шкільної освіти в Україні, особливості Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради, основні підходи до навчання англійської мови як іноземної в Україні. Студенти також мали можливість поставити питання як щодо специфіки освіти в Україні, так і щодо практичних аспектів проходження практики.
Студенти Університету м. Лідс Кейті Рaдкін, Мухаммед Найєм Хасан, Чжуо Чен та Еббі Сімс здійснили різні форми навчальної роботи з учнями 5-І, 5-Н, 6-К, 6-Н, 6-О, 7-Б, 7-К, 7-Н, 8-А, 8-Д, 8-Н, 9-А, 9-Л, 10-А, 10-С, 11-А класів Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради.
Наставницьку допомогу і підтримку студентам надали досвідчені вчителі Наукового ліцею № 3 Ірина Юрченко, Лілія Кордюк, Ольга Царук, Оксана Мошенець, Світлана Гринь, Аліна Коломієць, Тетяна Любченко, Яна Шпак, Тетяна Явтушенко, продемонструвавши студентам різні форми, методи та прийоми роботи з учнями, показавши можливості використання різноманітних мобільних застосунків, а також елементи методики CLIL. Учителі надавали студентам-стажерам і консультації та поради щодо підготовки й проведення уроків та розробки навчально-дидактичних матеріалів.
Аналізуючи роботу студентів Університету м. Лідс, заступниця директорки Наукового ліцею № 3 із навчально-виховної роботи Наталія Димарь, зокрема, указала, що «студенти зарекомендували себе з позитивної сторони. Вони проявляли активність та відповідальне ставлення до проведення занять.
Уроки, проведені стажерами, були змістовними та цікавими. Студенти викладали теми, пов’язані з культурою англійськомовних країн, екологічними проблемами та побутовими ситуаціями. Учні із задоволенням та нетерпінням чекали на зустрічі зі студентами» .
У своєму відгуку студентка Кейті Рaдкін відзначила таке: «Мені дуже сподобалися два тижні практики в Полтавському ліцеї № 3. На уроках було так приємно спілкуватися, а учні були такими гарними! Мені сподобалося дізнаватися про українську культуру та розповідати учням про Англію та наші культури! Я багато чого навчилася в учнів, і я обов’язково використаю цей досвід у своїй роботі, коли стану вчителем. Дуже дякую за цю можливість, це був чудовий час!»