Міжкафедральний онлайн-семінар викладачів навчально-наукового інституту іноземних мов та кафедри англійської філології Криворізького державного педагогічного університету
20 листопада 2024 року викладачі кафедри романо-германської філології й англійської та німецької філології навчально-наукового інституту іноземних мов узяли участь у міжкафедральному онлайн-семінарі в межах співпраці з кафедрою англійської філології Криворізького державного педагогічного університету, із яким Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка підписав угоду про співпрацю.
Семінар відбувся на базі Центру сертифікації викладачів у межах міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 “University Teachers’ Certification Centres: Innovative Approach to Promotion Teaching Excellence” (2021–2023).
Модерувала захід завідувачка кафедри романо-германської філології Валентина Воскобойник, яка у своєму вітальному слові окреслила значущість такої співпраці, відкривши міжкафедральний семінар.
Зі словами вітання до учасників семінару звернулася завідувачка кафедри англійської філології КДПУ Ірина Зоренко та доцентка цієї ж кафедри Людмила Федоряка.
Директорка навчально-наукового інституту іноземних мов Марина Зуєнко представила слухачам доповідь на тему міжнародної співпраці ННІ іноземних мов у межах проєктів Erasmus+ КА2 UTTERLY і MultiEd. Вона розповіла про особливості навчальних дисциплін, які впроваджують на кафедрі англійської та німецької філології за цими проектами. Це, зокрема, “Мова, культура, суспільство”, “Теорія засвоєння іноземної мови”, “Вступ до академічного письма (англійська мова)”, “Вступ до методології CLIL”, детально зупинившись на аналізі силабусу з навчальної дисципліни “Методологія CLIL у контексті освітніх технологій” для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти. Марина Зуєнко наголосила на важливості новітньої методики CLIL, яку активно впроваджують у ЗЗСО м. Полтави для вивчення англійської мови.
Марина Зуєнко також поділилася інформацією про проєкт Erasmus+ BOOST (Bringing Opportunities and Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine), який зараз впроваджують у ПНПУ імені В. Г. Короленка. Вона запросила викладачів кафедри англійської філології КДПУ долучитися до онлайн-заходів Міжнародного тижня “Міжнародна співпраця університетів та грантова діяльність” у листопаді та грудні 2024 року. Особливу увагу Марина Зуєнко приділила системі оцінювання та розробці її критеріїв.
За результатами онлайн-семінару окреслено подальші напрями співпраці між кафедрами романо-германської філології, англійської та німецької філології навчально-наукового інституту іноземних мов та кафедрою англійської філології Криворізького державного педагогічного університету.
Доцентка кафедри англійської мови з методикою викладання КДПУ Марина Цегельська, яка вже кілька років є стейкголдером освітніх програм кафедри англійської та німецької філології, як керівник ПП “Освітній центр “Інтерклас” підкреслила важливість та користь такої співпраці для обох університетів.
Дякуємо колегам кафедри англійської філології Криворізького державного педагогічного університету за готовність до співпраці та сподіваємося на плідну роботу.