X Міжнародний науково-практичний семінар «Гуманітарні науки: сучасна наукова парадигма» – нові обрії гуманітаристики в Полтаві

15-16 травня 2025 року в Полтавському педагогічному університеті відбулася знакова подія – ювілейний, десятий за рахунком, Міжнародний науково-практичний семінар «Гуманітарні науки: сучасна наукова парадигма». Те, що колись починали як ініціативу ентузіастів кафедри англійської та німецької філології, сьогодні перетворилося на щорічну платформу для міжнародного наукового діалогу.

Щорічний науковий захід став масштабною онлайн-платформою для обміну науковими ідеями, методологічними підходами та практичним досвідом фахівців у галузі гуманітарних наук з України та закордону.

Семінар традиційно зорганізувала кафедра англійської та німецької філології навчально-наукового інституту іноземних мов, а його постійною модераторкою є кандидатка філологічних наук, доцентка завідувачка кафедри англійської та німецької філологіїВікторія Кравченко.

Цьогоріч програма семінару об’єднала науковців з України, Японії, Іспанії, Угорщини та Польщі, продемонструвавши значну міжнародну зацікавленість у розвитку гуманітарних наук.

Перший день роботи присвячений ознайомленню учасників зі стендовими онлайн-доповідями, розміщеними на віртуальній платформі семінару.

Урочисте відкриття семінару відбулося 16 травня. Зі словами привітання до учасників звернулися проректор із наукової роботи, професор Василь Фазан та директорка навчально-наукового інституту іноземних мов професорка Марина Зуєнко.

Особливої атмосфери відкриттю надали щирі вітання почесних гостей з-за кордону – професорки Нурії Медіна-Касанови (Іспанія), професора Джуна Накамури (Японія) та професорки Вікторії Альберт (Угорщина), які підкреслили важливість міжнародної академічної співпраці в умовах сучасних викликів.

Воркшопи та пленарні виступи занурили учасників у світ актуальних проблем філології, лінгвокультурології, методики викладання, міжкультурної комунікації. Від обговорення експресивної педагогіки до аналізу мовної стратегії у політичних дебатах – кожна доповідь залишила слід у колективній науковій пам’яті.

Не менш важливою частиною програми став круглий стіл, присвячений цифровій трансформації гуманітаристики в умовах сучасних викликів. Обговорення проходило жваво, адже дотик до цифрової реальності зараз відчувається у кожній аудиторії, на кожному етапі викладання.

Понад шістдесят доповідей, натхненні дискусії, нові контакти та ідеї – усе це стало невід’ємною частиною ювілейного семінару. Учасники отримали електронні сертифікати.

Організатори готують збірник наукових праць, що стане потужним унеском у розвиток гуманітарних досліджень.

Кафедра англійської та німецької філології Полтавського педагогічного продовжує утверджувати себе як потужна платформа для міжнародної академічної співпраці, зберігаючи традиції і спрямовуючи науку у майбутнє. Семінар, як і щороку, підтвердив свою основну місію: з’єднувати гуманітарну науку з життям, відкривати нові горизонти у світовому науковому просторі та зміцнювати міжнародну співпрацю.

Навчально-науковий інститут іноземних мов із нетерпінням чекає на наступну зустріч!

You may also like...