Міжнародний фестиваль польської мови та культури GRA (Мова, Риторика, Акторство) в навчально-науковому інституті іноземних мов Полтавського педагогічного та Гданському університеті

15 травня 2025 року в Полтавському педагогічному відбувся Перший міжнародний фестиваль польської мови та культури GRA (Głos, Retoryka, Aktorstwo) за ініціативою ректорки професорки Марини Гриньової за зверненням учителя польської мови, методиста Ліцею № 17 «Інтелект» Полтавської міської ради Оксани Забужко.

Такий Міжнародний фестиваль є спільним проєктом навчально-наукового інституту іноземних мов (директорка – професорка Марина Зуєнко) та Гданського університету (Dr. Magdalena Bulinska). Його безпосередніми учасниками стали здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою  «Середня освіта (Англійська, польська мови та зарубіжна література)» (гарант – доцентка Руслана Шрамко).

Фестиваль об’єднав шанувальників польської мови, літератури та сценічного мистецтва. Його проведення стало свідченням промоції польської мови як іноземної, опанування якої в закладах загальної середньої освіти Полтавщини відбувається за сприяння Полтавської обласної ради (зокрема, у межах міжнародного проєкту «Промоція польської мови як іноземної в Полтавській області», учасницею якого стала вчитель польської мови Ліцею № 17 «Інтелект» Оксана Забужко).

У Полтавському педагогічному університеті другий рік поспіль здійснюють набір за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Англійська, польська мови та зарубіжна література)» підготовки бакалавра за сприяння відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків, що впотужнює співпрацю між університетом та закладами вищої освіти Польщі. Опанування теоретичних курсів студентами відбувається за участю запрошених лекторів польських університетів (зокрема, University of Applied Sciences in Elbląg). У ННІ іноземних мов також діє розмовний клуб польської мови.

Фестиваль відбувся у змішаному форматі: учасники виступали як офлайн, так і онлайн засобами платформи Zoom. Модератором та організатором дійства була доцентка кафедри англійської та німецької філології Наталія Петрушова.

Відкрили фестиваль директорка ННІ іноземних мов, професорка Марина Зуєнко та завкафедри англійської та німецької філології доцентка Вікторія Кравченко. Із вітальним словом до урочистого відкриття долучилися іноземні партнери – докторка Магдалена Булінська (Dr. Magdalena Bulinska) – з Гданського університету (Польща), а також представники наукової спільноти Малої академії наук і випускники ННІ іноземних мов, зокрема Яна Березень (наразі – координаторка освітніх таборів та стажувань Українсько-польської освітньої фундації «Інститут міжнародної академічної та наукової співпраці»).

Мистецька частина фестивалю складалася з творчих виступів учнів із закладів освіти Полтави, Карлівки, Лубен та Пологів. Програма містила поетичні декламації, театралізовані вистави, інсценізації та літературні композиції польською мовою. Звучали твори відомих польських авторів Яна Бжехви, Віслави Шимборської, Казимира Вєжинського, Данути Вавілової та інших.

Журі фестивалю із запрошених гостей оцінювало виступи за 15 номінаціями, серед яких найкраща акторська гра, оригінальний режисерський підхід, досконалість польської вимови, культурне самовираження та збереження духу польської традиції. Почесним членом журі став Віталій Нагорний, кандидат історичних наук, методист відділень мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Полтавської малої академії наук.

Переможці фестивалю отримали почесні грамоти й подарунки. Прикметно, що учасникам вручили 2 диплома – відзнаку Гданського університету та Полтавського педагогічного університету. Гран-прі дійства отримав творчий колектив Пологівської гімназії Новосанжарської селищної ради «Я сьогодні принцеса» («Królewną jestem dzisiaj!»), чий виступ отримав також приз глядацьких симпатій, адже поєднав яскравий співочий номер із танком на тлі ретельно дібраних костюмів і декорацій.

Мистецьким дарунком учасникам фестивалю став майстерний виступ студента ННІ іноземних мов Антона Волика, який вразив присутніх музичною програмою на саксофоні, та провів вікторину на знання польської культури.

Директорат ННІ іноземних мов висловлює щиру подяку адміністрації закладів освіти – учасників фестивалю та з нетерпінням чекає на подальші зустрічі!

Проведення заходу такого рівня започатковує щорічну традицію і відкриває перспективи українсько-польської співпраці та плідного міжкультурного діалогу на теренах Полтавщини.

You may also like...