Онлайн засідання розмовного клубу на тему «Спектр мов: різноманітність і вплив»

16 квітня 2024 р. на платформі Zoom відбулася чергова зустріч учасників розмовного клубу з України, Чехії та Великої Британії. Дискусія велася на тему «Спектр мов: різноманітність і вплив» (The Languages Spectrum: Diversity and Influence).

Учасники розглянули такі питання:

1. Скільки мов у світі?

2. Які мови, на вашу думку, будуть дуже важливі в майбутньому?

3. Чи впливає мова, якою ми розмовляємо, на те, як інші ставляться до нас?

4. Як ми можемо вирішити мовні непорозуміння?

5. Ми вивчаємо мову природним шляхом чи це щось, чого нас навчають?

6. Як знання кількох мов впливає на наше мислення?

7. Як пов’язані мова і культура?

8. Коли діти знайомляться з двома мовами одночасно, як це впливає на їхній розвиток?

9. Які переваги двомовності?

10. Чи замінять комп’ютерні програми потребу у вивченні мов?

11. Чи варто намагатися врятувати мови, які вимирають?

12. Чи може володіння різними мовами допомогти вам отримати кращу роботу?

13. Наскільки граматичні правила необхідні для оволодіння іноземною мовою?

Організували та модерували захід викладач, колишній військовий та дипломат Ентоні Робінсон (Anthony Robinson, Велика Британія), доцентка кафедри англійської мови для нефілологічних спеціальностей ДНУ імені Олеся Гончара, викладачка Університету м. Градець-Кралове (Чехія) Наталія Стирнік та доцентка кафедри романо-германської філології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Наталія Криницька. Студентів Навчально-наукового інституту іноземних мов Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка блискуче представила Дарина Вовк (група Ін (а/н) -38): її глибокі знання та вільне володіння англійською приємно вразили іноземців.

Наприкінці дискусії учасники клубу погодилися з висновком Ентоні Робінсона, що для сучасної людини знання англійської є не просто бажаним, а й життєво необхідним, як і володіння комп’ютерною грамотністю.

Засідання розмовного клубу відбуваються щовівторка. Запрошуємо усіх охочих приєднатися до обговорення цікавих тем англійською мовою!